11/6/13

Kookosõli | Kasulikkusest naha- ja juuksehoolduses


Kookosõli on taimne õli, mida pressitakse kookospähkli viljalihast. Kookosõli koosneb ligikaudu 92 % ulatuses küllastatud rasvhapetest. Toatemperatuuril on see üldiselt tahkes olekus aga käte vahel ja veidi kõrgemal temperatuuril muutub õliks.

Minu jaoks on see kõige tähtsam õli naha- ja juuksehoolduses. Järgnevalt toon välja, miks kookosõli on kasulik.

Juustele:
Aitab juukseotste lõhenemise vastu
Niisutab juukseid
Võitleb kõõma vastu
Aitab peatada juuste väljalangemist

Nahale:
Niisutab kuiva nahka
Ravib päikesepõletust
Ennetab kortse ja rasedusarme
Võitleb naha vananemise vastu
Toimib akne vastu

Kookosõli kasutamiseks naha- ja juuksehoolduses on palju erinevaid viise. Mina isiklikult kasutan kookosõli nii:

Juustel:
Enne pesu maskina - Kannan kookosõli juustele, alustades juukseotśtest, millele pööran erilist tähelepanu liikudes ülepoole ja lõpetades kuskil 5 cm kaugusel peanahast (oman kiiresti rasuseks minevaid juukseid, seega peanahale ei kanna), seejärel kammin läbi. Hoian juustes nii kaua kui võimalik, alates tunnist kuni terve ööni. Seejärel pesen ja hooldan juuksed nagu tavaliselt.
Segan palsamiga - Selle avastasin ma alles hiljuti, et kui kookosõli segada palsami sisse ja kanda see peale šampoonitamist juustele ja lasta mõjuda umbes 10 minutit, siis on juukseotsad veel rohkem niisutatud kui enne pesu maskina kasutades. Ehk sellepärast, et šampoon avab juuksekarva ja õli saab tungida sügavamale karva sisse. Pärast loputad maha nagu palsami ikka.
Juukseseerumina - Peale juuksepesu ja palsamit kannan rätikuivadesse juustesse. Ainult väikse tilga ja pöörates rõhku juukseotstele. Niisutab ja silub juukseotsad suurepäraselt. Mitte panna peanaha ligidale, sest võib jätta juuksed veidi õliseks. Eriti kui üle doseerida.

Kindlasti ei kasuta ma neid kolme viisi juuksehoolduses korraga, muidu oleks mu juuksed ületoidetud, vaid vastavalt vajadusele nind aeg-ajal ühte ja siis teist.

Nahal:
Peale pesu kreemi asemel - Peale dušši all käiku kasutan kookosõli nagu kehakreemi. Kindlasti tuleks jälgida, et liiga palju ei saaks, muidu võib pärast õline tunne jääda.
Päevitamise ajal - Kookosõli on väga hea päikese võtmiseks. Esiteks, aitab nahal kiiremini saavutada pruuni ja ühtlase jume. Teiseks, niisutab ja kaitseb nahka päevitamise ajal. Kolmandaks, sisaldab loodusliku SPF-i.
Näo niisutamiseks ja hoolduseks - Talvel ja ka suvel peale päevitamist kui nahk kipub eriti kuivama, siis on hea kanda vatipadjaga väike kogus kookosõli näole. Kuna kookosõli on antibakteriaalse toimega, siis aitab see võidelda ka vistrikega.

Kookosõlil on ka muid kasutusviise aga tõin välja need, mida mina kasutan. Kindlasti jälgida, et kookosõli oleks külmpressitud, see on kõige kasulikum. Ise kasutan kookosõli, mis on sellises pakendis, mul on küll hetkel 300 ml, millest jätkub väga kauaks ning hind oli sellel 7,95 . Soetasin selle Loodusilu & Kadri Looduskosmeetika poest Viljandis, mis on ühtlasi ka siin linnas ainuke suure loodustoodete valikuga pood.


Kas olete kookosõli kasutanud ja kui siis kuidas? :)

5 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Kas oskad öelda , kust kookosõli saada võiks ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kookosõli peaks olemas olema enamustes loodustoodete poes ja ka suuremates toidupoodides, kasutatakse kookosõli ju ka toiduvalmistamisel :)

   Delete
  2. Kas oskad tapsemalt öelda, kus see Loodusilu & Kadri Looduskosmeetika pood asub? :)

   Delete
  3. Pood asub Viljandis Jakobsoni 11 / Kivi 2, samas majas, kus on Leola pood. Mina olen tavaliselt hoovi poolt sisse läinud :)

   Delete