11/24/13

Kuidas kitsed argaaniapuu otsas kasvavad?!

Kindlasti mõtlete, miks nii imelik pealkiri...Eile jõudis mu isa tagasi Marokost, kus ta käis nädalasel reisil ja pea esimesena asjana küsis meilt, et "Kas te olete näinud kuidas kitsed argaaniapuu otsas kasvavad?!" ja seejärel näitas meile üht toredat pilti, mida jagan ka Teiega:


Need toredad loomakesed tegelikult ronivad sinna selleks, et argaaniapuu lehti süüa, väga kihvt! (Väike kadeduseuss, heas mõttes, närib tegelikult sees praegu, tahaks ise ka seda riiki külastada).

Isa ei tulnud tagasi ka tühjade kätega. Lisaks mõnele suveniirile, mandariinidele, kaktuse viljadele, argaaniaõlist tehtud seepidele, apteegist toodud paarile looduslikule ravimile, tõi ta kaasa ka pooleliitrise pudeli puhast argaaniaõli. Tegelikult ta isegi ei teadnud, mis see viimane on, ütles mulle, et kõik ostsid ja ta võttis ka siis, aga milleks see hea on, seda ta ei teadnud. Peale minu pikka seletamist arvas ta, et oleks siis juba võinud 10 tükki neid võtta, kui ta oleks teadnud. Poolt liitrit seda "vedelat kulda" maksis seal 20 €. Mina ka muidugi esialgu otsi kokku ei viinud, et Marokost võiks seda odavalt saada, rääkimata sellest, et argaaniapuu ainult seal kasvabki (Ma ju tegelikult teadsin seda!), et talle seda enne reisi mainida :D Kindlasti tuleb ka valida kohta kust argaaniaõli osta. Mõni oli orki lennanud ja esimesest kohast 100 ml 20 €-ga ostnud, samuti peab seal jälgima, et soovitatav on osta korralikust apteegist. Päris suvalisest kohast võib saada mõne õlide segu, mida puhta argaaniaõli pähe kalli hinnaga müüakse. 

Selle suure pudeli ma jätsin küll maale aga endale võtsin ühe tühja makadaamiaõli topsiga seda kaasa juuksehoolduse jaoks, saan ka lõpuks selle kuulsa õli ära katsetada. Imelikul kombel ma ei olegi seda varem kasutanud. Olen proovinud kookosõli, makadaamiaõli, riitsinusõli aga mingil põhjusel pole argaaniaõlini jõudnud, kuigi seda tohutult kiidetakse.

Eks varsti saan teada anda, kuidas mulle sobis ja räägin lähemalt selle imeõli omadustest :)

Olge armsad!


No comments:

Post a Comment