1/2/14

Inversion method | Juuksed 2-3 cm pikemaks ühe nädalaga

Aasta aega tagasi lugesin Buduaarist kellegi teemat selle kohta, uurisin, vaatasin Youtube videosid aga ei tundnud, et võiks sellele meetodile võimaluse anda, kuigi tulemused olid paljudel väga head. Täna, jälle Buduaari foorumis istudes, oli keegi sama meetodi kohta uuesti teema teinud. Uurisin jälle, vaatasin veel videosid ja mõtlesin, et miks ka mitte?!

Siinkohal räägiksin siis võimalikult lühidalt, mida see endast kujutab, kes tahab võib Google-st leida selle kohta mitmeid täpseid videosid ja õpetusi. Põhimõtteliselt tuleb seda teha 7 päeva. Iga päev määrida peanahale mingit sorti õli (oliiv-, argaania-, kookos-,riitsinus-, takjajuureõli, kõik sobib) ja seejärel valida endale asend, kus saaksid olla pea alaspidi 4 minutit ning masseerida terve see aeg peanahka. Seejärel võib pähe panna ka kilemütsi, et tekitada "kasvuhooneefekt".

Olgem ausad, mina iga päev õli pähe määrima ei hakka, juba lihtsalt selle pärast, et iga päev juukseid pestes näeks need nädala pärast ilmselgelt välja nagu üks suur puhvis heinakuhi ning selle meetodi kõige tähtsam osa on siiski pea masseerimine ise tagurpidi olles, et panna veri peas korralikult ringlema. Olen lugenud ka katsetest, kus ei ole üldse õli kasutatud. Siiski on mul plaanis soetada takjajuureõli punase pipraga ning kasutada seda 2-3 korral nädalas enne peapesu.

Usku mul sellesse tegelikult suurt pole, sest 2-3 cm on isegi minu puhul kuu ajaga täielik utoopia aga midagi halba see nagunii ei tee. Teada on, et pea pidev masseerimine aitab tugevalt kaasa selle vereringele ja ka juuksekasvule, nii et igal juhul tuleb see ainult kasuks minusugusele, kes juba viis aastat üritab juukseid pikemaks saada, ise veel neid aasta aega tagasi sirgendades ja tugevalt blondeerides (loe: retsides). Juuksejuured on mul alles värvitud, seega on kohe hästi näha, kas aitas see meetod kuidagi või mitte.

Plaanis on alustada katsega homme, seega hoidke mulle pöialt ja lootke, et ma pea ees kuskilt alla ei saja! :D

4 comments:

 1. Hoian sulle pöialt, aga minul see kahjuks ei toiminud :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega ma ka ei usu sellesse 2-3 cm-sse, kuigi, kahe päevaga tuli paar millimeetrit juurde, tavaliselt kasvab mul nädalaga u. 2 mm, eks näis, 4 päeva veel jäänud. Kui veel mõne millimeetri juurde saaks, siis on kasu siiski, sest õli ma pole siiamaani kasutanud tilkagi peanahale, takjajuureõli punase pipraga oli apteegis otsas kui eile vaatama läksin.

   Delete
 2. 1-2 korda nädalas võib seda oliiviõlimaski teha aga ma ka igapäev ei suudaks seda teha . Pead pesen 1-2 päeva tagant vahest isegi püüan 2-3 juustele puhkust hooldustoodetest jätta ja juuksed on tänulikud .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sama siin, sellepärast ma ise õli ei kasutanudki. Iga päev juuste pesemine muudab need suhteliselt jubedaks ja juuste kasvatamine pole seda õudust väärt aga pea masseerimine on küll üks väga kasulik tegevus :)

   Delete