5/19/14

Juuksed | Lugu sellest, kuidas ma oma juuksed enamvähem korda sain

Viimase aasta olen ma pühendanud oma "heinakuhja" ravimisele ja kasvatamisele. Ma olin vist umbes 16 kui alustasin oma juuste blondeerimist. Juuksed olid sel ajal vähemalt poolde selga. Enne seda olin mõne aasta olnud mustaks värvitud juustega ja ei puudunud ka aeg-ajalt sirgendamine, rääkimata föönitamisest peale igat pesu. Blondeerisin umbes neli korda juuksuri juures, tulemus oli ikka suhteliselt kollane ja minu juustest oli saanud midagi, mida ei saanud enam juusteks nimetada. Pikkust tuli maha võtta umbes 20 cm. Sellest ajast peale pole mu juuksed kasvanud, need jäid vahepeal tegelikult isegi veel lühemaks. Jätkasin blondeerimist vähemalt kord kuus ja aeg-ajal ka üle pea, et valgeks saada ja sirgendamist pea igapäevaselt, sest muidu ei kannatanud enam kodust välja minna. Kuumakaitse kasutamiseks olin liiga laisk.

Vahepeal värvisin jälle tumedaks, seejärel hakkasin triibutama ja siis jälle valgeks. Noh, nii umbes 3-4 korda olen seda teekonda nende aastate jooksul läbi teinud, otsustusvõimetu nagu ma olen. Ausalt öeldes vahepeal ise ka imestasin, et üldse veel mõned karvad peas on. Triibutamist tegin küll juuksuri juures aga valgeks ja tumedaks värvisin poevärvidega. Palette, kui täpsem olla, blondeerimiseks ikka kõige kangem ja tumedaks värvimiseks see mis kätte juhtus.

Nende räsitud juuste hooldamiseks kasutasin erinevaid "toidupoe" tooteid, mis on kõvasti keemiat täis ning mis näiliselt mu juuksed veidi paremaks tegid. Juuksuri juures regulaarselt otsi lõikamas ka ei käinud, hoidku jumal selle eest, et keegi neid veel lühemaks lõikaks.

Lõpuks ma ei suutnud nende lühikeste juustega enam elada. Proovisin clip-in pikendusi. Ilusad küll aga jube tüütu oli neid koguaeg eemaldada ja uuesti pähe panna, lühikeste juustega ei tahtnud ka enam ringi käia. Siis proovisin odavaid micro-loop pikendusi. Tundusid ka täitsa kobedad, vähemalt sinnamaani kuni hakkasid takku minema peale kuud aega kandmist. Lahtikammimine ja pidev sirgendamine koos oma juustega, et pikendused normaalsed välja näeks pani veel omakorda korraliku põntsu juustele. Micro-loopide eemaldamisel olid kinnituskohad enda juukseid ka katki hõõrunud ja juuksed olid veel õhemad kui enne micro-loopide pähe panekut. See mind ei heidutanud, vähemalt kaks korda lasin veel micro-loopid pähe panna. Siis tuli vahe sisse, kandsin clip-in pikendusi jälle mingi perioodi ja siis otsustasin panna keratiinpikendused. Olid natuke kauem ilusad kui micro-loopid aga mingil põhjusel muutusid kinnituskohad imelikuks, olid pusas ja see keratiin oleks nagu mingi määral sulanud. Lasin eemaldada, juuksur hoidis kahe käega peast kinni kui seda õudust nägi. Läks ikka omajagu aega, et need pikendused juustest kätte saada ja oma juuksed sellest jamast puhtaks saada.

Umbes paar aastat tagasi otsustasin, et kõik, aitab pikendustest ja pidevast värvivahetusest, jäin küll valge-blondi juurde aga värvisin ainult juuri. Vahetasin ka oma tooted välja täielikult salongitoodete vastu. Sirgendamist ja föönitamist siiski jätkasin. Juuksed muutusid natuke paremaks ja ei olnud enam nii karvased aga pikkust juurde ei tulnud. Proovisin ka mõningaid tooteid, mis peaks juuksekasvu kiirendama ning hakkasin kasutama juuksehoolduses ka erinevaid looduslike õlisid. Ahjaa, enne unustasin mainida, et proovisin ka keratiinhooldust, mis oli lihtsalt 100€ vastu taevast.

Poolteist aastat tagasi otsustasin käima hakata kuumakäärilõikuses, esialgu lasin ka pikkust veidi rohkem maha võtta ja edaspidi käisin iga paari-kolme kuu tagant natuke otsi kärpimas. Varsti loobusin ka sirgendamisest (sirgendajad ärisin õele maha, tasuta muidugi) ja föönitamisest täielikult ning hakkasin kasutama kangete blondeerijate asemel Alfaparf Yellow värvi toonis 10.21, see suutis peaaegu täielikult varjata tumeda väljakasvu. Hakkasin jälgima ka toodete koostist, mida kasutan juuksehoolduses. Olen proovinud vältida tooteid, mis on silmini täis mineraalõli, sulfaate, silikoone, parabeene. Hakkasin armastama ka oma õrnu loomulike laineid, sest juuksed ei olnud enam nii kahused ja koledad. 

Vahelduva eduga olen võtnud ka erinevaid vitamiine - Evonia, Merz, Piimax, midagi veel mille nimi praegu pähe ei tule. Juuksed on kõvasti kasvanud põhimõtteliselt ainult ühe aastaga peale seda kui loobusin kõigest sellest jamast, mida ma juustega korraldasin. Nüüd hiljuti otsustasin juustesse teha peenikesi lillakas-pruune triipe, et valget osa saada loomulikumaks tuhkjaks blondiks tooniks, et juurte ja otste värvivahe ei riivaks nii hullusti silma. Juurte värvimist lubati jätkata Alfaparf Yellow värviga, mida olen juba päris pikalt kasutanud. Samuti olen ma suutnud oma juuksed ära harjutada sellega, et need vajavad igapäevase pesu asemel pesemist umbes 3 korda nädalas.

Hetkel võin ma oma juustega täitsa rahul olla, arvestades seda, millised need olid enne. Siinkohal tervitused mu sõbrannale Kätlinile Christina Ilusalongist, kellel on oma osa selles mängida!

Ma ei saa kindlalt väita, et ma mitte kunagi ära ei proovi teip-juuksepikendusi aga hetkel ma üritan rahul olla selle pikkusega, mille olen juba saavutanud.

Kui ma nüüd võtaks kokku selle pika südamelt ära jutu oma juuste kohta, mille lugemisega ma Teid piinasin, siis siit tuleb minu nõuanne neile, kes on olnud samas või sarnases seisus. Loobuge sirgendamisest, föönitamisest, blondeerimisest, ebakvaliteetsetest toodetest, pikendustest, igapäevasest peapesustlõigakse regulaarselt oma juukseotsi ning vajadusel tehke aastas paar korda üks vitamiinikuur! Teie juuksed tänavad Teid kui loobute kasvõi ühest pahest. 

Siin on Teile ka pilt, millised olid mu juuksed enne ja millised nüüd. Pildid on välja kaevatud Orkutist, kus praeguseks on kõik mu pildid varjatud, seega eelistasin oma näo neil ära kaotada, viimase pildi näo pikseldasin ära lihtsalt sellepärast, et ühtset joont hoida, pea sama pilt on näha minu eelmises postituses :D Nii pikad juuksed nagu on praegu, olid mul viimati 16 aastasena ehk siis umbes 7 aastat tagasi.


Milliseid kuritegusid olete Teie suutnud oma juuste peal korda saata?

10 comments:

 1. Hei!
  Ka mina olen oma juustele terrorit teinud ja mitte vähe. Lugedes Su blogist juttu micro-loopide kohta, siis ma ei kujuta ette milliseid Sa kasutasid ja kus/kes need paigaldas, aga need on minu kogemuste järgi kõige ohutumad pikendused üldse, peale clip-in pikenduste (mis on tõesti tüütud). Ja teip-pikenduste peale palun ära mõtle ka :). Mu juuksur ütles, et enne ta paneks endale iga kell keratiini omasid, kui teipe.
  Aga soovitusi Sulle, kuidas oma juuksed tervemaks saad, sest olen olnud samas staadiumis kunagi nagu Sinagi. Käi regulaarselt otsi lõikamas, nii um üle kuu lase lõigata. Mina ise värvin schwarzkopf Igora värvidega juba üle aasta ja tulemuseks on loomulik valge blond. Samuti soovitan Sulle, et lase endale teha keratiini hooldust. Mu juuksur Loore teeb seda ja väga hästi. Lisaks osta endale Joico keratiini õli. See "ime õli" päästis mu juuksed kunagi sellest, et ei lõigatud 15 cm juukseid lühemaks. Ka muna sisaldusega kodused juuksemaskid on super head.
  Minu kogemustest üks parimaid sarju on Tahe Botanic Acabado Benefit Shampoo ja mask. http://www.mgbeauty.ee/e-pood/103-tahe-botanic-acabado
  Minu juuksed on pooleteist aastase ravi ja õige hooldusega kasvanud poolde selga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Micro-loopid lasin paigaldada oma sõbrannadel, see ei olnud eriline raketiteadus. Tellitud said Buduaarist, eks need Hiina omad olid aga ma teadsin seda kui tellisin. Ma ei tea kuidas praegu on aga sel ajal kui mina neid kasutasin, siis micro-loopide valik eriti lai polnud. Olidki need suhteliselt kehva kvaliteediga.
   Otsi käin praegugi piiramas mõne aja tagant, kuumakäärilõikuses. Valget blondi ma enam taga ei aja, mulle isegi meeldib see väheke loomulikum tuhkjas toon :) Hetkel olen ma leidnud erinevaid tooteid, mis mulle hästi sobivad. Olen kasutanud ka Joico tooteid aga mingil põhjusel ei jäänud nende juurde pidama, kuigi üks Moisture Recovery mask sobis mulle päris hästi. Keratiinhooldust sai ka umbes paar aastat tagasi tehtud, kusjuures minu mäletamist mööda oli Tahe keratiinhooldus ja sain kaasa veel Tahe toodete komplekti, millega peale keratiinhooldust juukseid hooldada. Aga see oli põhimõtteliselt 100€ vastu taevast. Peale esimesi pesukordi olid juuksed samasugused nagu ennegi, kuigi tegin kõik nii nagu pidi - ei saanud juuksed niiskust, patsikumme, klambreid ei kasutanud ega midagi. Ma kardan, et mu juuksed olid lihtsalt nii kahjustunud ja ära blondeeritud, et see ei saanudki mingit tulemust anda.
   Panen kõrva taha, et tulevikus ka Sinu soovitatud Tahe tooteid proovida, ma paaril korral olen mõelnud selle sarja peale aga ostmiseni pole jõudnud, sest nii mitmed tooted on veel lõpuni kasutamata.
   Ma oleks päris õnnelik kui mu juuksed veel 10 cm pikemad oleks, ehk aastake veel ja siis võin täiesti rahul olla! :)

   Delete
 2. Uhh, see vasakpoolne ülemine pilt meenutab täpselt samasuguseid juukseid, mis mul kunagi sada aastat tagasi olid. :D Praegu on juba naljakas, kuid mis küll siis võis arus olla.. Enam ma ei kasuta fööni või sirgendajat, või lokitange. Kasutan regulaarselt seerumeid, õlisid ja makse ning loodetavasti saan juukseid pikemaks,kui õlgadeni kasvatada.

  Sloveenias näen ma väga harva kedagi üliblondidega juustega. Pigem värvitakse selliseks kollakaks pruuniks, tumeblondiks ja see ongi nende jaoks blond värv. Siin on pilt mu töökaaslasest, kes on blondide juustega, ning ma kujutan ette, et Eestis see pole nii populaarne. Kuid, mis kõige olulisem, nende juuksed ei ole nii katki ja saavad isegi pikaks kasvatada, tundmata vajadust kuivanud õlekõrred maha lõigata. :)

  http://on.fb.me/1gKrLIN (Anja:)

  Ja, kui mõni vesinikblond ka vastu jalutab, siis on ta tavaliselt venelane. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Praegusel ajal mõtlen ka, et mis mul arus oli. Poleks seda õudust korraldanud oleks tagumikuni ilusad juuksed ehk. Mind on tegelikult õnnistatud paksude juustega kui need kärsatamata on, igas mõttes :D Nooruses arvasin, et mida valgem seda ilusam, kust ma selle võtsin...see on omaette küsimus :D

   Delete
 3. Mina olen neiu,kes teeb keratiinihooldust ja ütlen täiesti ilma enda nime ega midagi avaldamata, et asi ei tunduks nagu reklaam, et keratiinihooldus on tõesti päästja! See aga tähendab seda, et pead seda laskma teha õiges kohas, väga kvaliteetsete toodetega ning ka hoolduse tegija peab olema kogemustega!
  Mul on olnud väga palju kliente, kes on lasknud teha justnimelt Nt. Tahe hooldust ja väga väga pettunud, aga minu juures alati rahul olnud.
  Sain ka ise oma juuksed just tänu keratiinile umbes samast seisut,nagu sul oli, väga ideaalselt korda ja terveks..aega läks muidugi,et seda hullu rikutud osa välja kasvatada, aga juba siis olid juuksed sirged, läikivad ja ilusad..missest, et katsudes teadsin, mida nendega tehtud on.
  Seega ma väga soovitan minna ka sul tegema keratiinihooldust COCOCHOCO toodetega! :)

  Kõike kõige ilusamat :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ma panen kõrva taha kui peaks soov tekkima uuesti keratiinhooldust proovida. Hetkel, ma arvan, on mu juuksed sellel teel, et saavad ise korda õige hoolduse ja regulaarse lõikamisega :)

   Delete
 4. Keratiinihooldus on üks suurim jama, mida mina endale teha olen lasknud. Alguses olid,jah, juuksed päris ilusad, kuid siis hakkasid otsad pudenema, elus ei soovita seda kellelegi. Ja just tehti cocochoco asjadega nagu mõned siin kiitsid. Üks juukseterapeut kunagi hiljem seletas mulle lahti ka, mis värk nende keratiinihooldustega on ja pigem käiksin sama teed edasi nagu sina, Kairi, seda juba teinud oled.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen ka kuulnud ja lugenud, et pärast pidi seis veel hullem olema. Mul seda õnneks ei juhtunud aga praegu on tõesti plaan juuksed lihtsalt õige hooldusega korda saada. Juuksed kasvavad ja tundub nagu iga nädalaga läheks järjest paksemaks ja tervemaks :)

   Delete
 5. Kuidas te saite orkutisse sisse, kui see kinni, oleks vaja sinna ligi pääseda ja pildid sealt kätte saada?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mingil hetkel oli võimalik googlest oma kontoga sisse logides pildid alla tõmmata, ei oska öelda kas enam seda teha saab.

   Delete