5/30/14

Tangle Teezer | Compact Styler BelovedMõned päevad tagasi sain paki Salon24'lt. Aitäh! Kõiki tooteid, mis mind rõõmustasid näete Instagramist. Täna räägin Teile sellest osast, mis tuli mulle suure üllatusena - Tangle Teezer Compact Styler Beloved. Tegemist peaks olema limiteeritud väljalaskega. 

Tangle Teezer Compact Styler Beloved tuleb stiilses, ilusa välimusega karbis ning kaasas on pehme sametine kott kus harja hoiustada. Hari on musta värvi, pealmine osa hõbe/kroom (chrome plated), mis on silmipimestava läikega, peaaegu nagu peegel. Kompaktversioonil on eemaldatav kate, mis kaitseb harjaseid tolmu ja mustuse eest. Harjased on kahe erineva pikkusega, pooled on lühemad ning pooled pikemad.

Tegelikult oleks ma oma Tangle Teezerist peaaegu ilma jäänud. Nimelt mu elukaaslane võttis endale pähe, et temal on ka nüüd täpselt seda sama harja vaja. Mitte, et tal oleks oma paari sentimeetristest juustest vaja pusasid lahti harutada, vaid sellepärast, et harjased pidid nii mõnusasti pead masseerima ja käes on ka mugav hoida.

Mul ei ole mitte kunagi ühtegi nn. pusaharja olnud, pole ka proovinud kordagi, nii, et tegemist on minu esimese sellelaadse juukseharjaga. Varasemalt olen kasutanud juuksepikendustele mõeldud harju (nailon- ja naturaalharjastega) ja laiade piidega kammi. Olen lugenud palju kiidusõnu Tangle Teezeri kohta aga kuna ma ei ole ise seda kunagi käes hoidnud ega katsunud, siis piltidelt tundus see hari midagi sellist, mis küll märgatest juustest võiks hästi läbi käia aga kuivadesse juustesse siiski kinni jääda, just otstesse, mis on mul kõige rohkem terrorit saanud. Eks oma osa minu arvamuse kujunemisel oli ka selles, et harja on suuremalt jaolt reklaamitud kui asendamatut toodet just nimelt märgade/niiskete juuste lahti harutamisel.

Olen ära proovinud kõik kolm erinevat võimalust harja kasutamiseks - Märgade ja kuivade juuste harjamise ning palsami laiali hajutamise juustesse. Kõige enam üllatusin kuivade juuste harjamises Tangle Teezeriga.

Kuivadesse juustesse hari kinni ei jää ning juukseid ei lõhu, harjased on niivõrd painduvad, et takerdudes annavad enne alla harjased kui juuksed. Samas on harjased piisavalt tugevad, et juuksed korralikult lahti harjata.Palsami juustesse hajutamisega ja märgade juuste läbi harjamisega sai Tangle Teezer Compact Styler ootustele vastavalt täiesti suurepäraselt hakkama. Hari libiseb juustest lihtsasti läbi ning ei venita juukseid. Duši all kipub Compact siiski palsamist libedates kätes libisema ning korjas sisse ka veidi vett, mis aga raputades ilusti välja tuli, Tangle Teezer Aqua Splash peaks neid väikeseid probleeme vältima. Oma nailon- ja naturaalharjastega harju ma näiteks märgade juuste lahti harutamiseks kasutada ei saa, sest harjased lihtsalt ei suuda oma pehmuse tõttu juukseid läbi harjata, tavaliselt kasutasin märgade juuste kammimiseks laiade piidega kammi, mis küll tuli oma ülesandega toime aga takerdudes tahtsid juuksed kas järgi anda või pidin masendavalt palju vaeva nägema, et pusa lahti saada.

Tangle Teezeril puudub käepide aga see ei takista isegi korraliku kinnise hobusesaba tegemist, hari istub peopesas nii hästi nagu oleks spetsiaalselt minu käe järgi tehtud. Armastan juukseid tuuliste ilmadega kanda täiesti kinnisena, et vältida juuste silma, suhu, kasvõi kõrva ja ninna ning igale poole mujale sattumist.

Omaette luksus on harja puhastamine. Mul on nimelt küljes kiiks, kui seda nii saab nimetada, et ma pean peale igat peapesu ära pesema ka oma juukseharja, enne ma seda oma juuste lähedusse ei lase. Lugesin kunagi, et kui oma harja puhastada eeskujulikult mõne aja tagant, siis ei muutu juuksed nii kiiresti mustaks/rasuseks ja noh, peale selle lugemist ma oma harja pesengi iga paari-kolme päeva tagant. Nailon- ja naturaalharjastega harja puhastamine oli korralik töö, sest sinna kogunes harjaste ümber tolmu ja mustust isegi siis kui pidevalt korralikult puhastada, see tähendas siis kõigepealt harja märjaks tegemist, seejärel seebi või shampooni vahule ajamist käte vahel, harjaste (iga karv ikka!) ja harja enda kokku tegemist pesuainega ning siis peale natukest aega ootamist loputasin harja, muidugi tuli kontrollida ka seda, et harja sisse pesuaine jääke ei jääks ning seejärel lasin veel kuuma veega ka lõpetuseks üle. Praegu seda kirja pannes hakkab endal ka veidi naljakas. Igatahes, Tangle Teezeriga seda muret ja pidevat pesemisvajadust ei ole. Esiteks, hari ei kogu endasse niimoodi mustust, teiseks, hari saab puhtaks ainult veega loputades ning kolmandaks, harja duši alla kaasa võttes saab see iseenesest puhtaks, ilma vaeva nägemata. Ajavõit on meeletu.

Tangle Teezer Compact Styler suutis silmad ette teha mu teistele harjadele/kammidele. Tegemist on niivõrd universaalse harjaga, et mul ei ole vaja enam eraldi harja kuivadele juustele ning kammi märgadele juustele, rääkimata muudest hüvedest, mille ma välja tõin. Usun, et kompaktversioon Tangle Teezerist on ja jääb minu lemmikuks oma minimalistliku disaini, praktilisuse, ilusa välimuse ning kasutusmugavavuse tõttu.Tangle Teezer Compact Styler Beloved on saadaval sooduskomplektina Salon24 e-poes SIIN ning Salon+ salongides. Hinnaks hetkel vaid 14,90€!

8 comments:

 1. Replies
  1. Aitäh! Eks ma ikka üritan endast parima anda oma vähestele oskustele ja kodustele vahenditele toetudes :)

   Delete
 2. Tangle Teezer on minu absoluutne lemmik!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nüüd ka minu, suure hilinemisega :) Ehk ise ei olekski selle ostmiseni jõudnud, varasemalt olin täiesti veendunud, et kuivadesse juustesse jääb see kinni aga näed, ei jäänudki!

   Delete
 3. Oo, see näeb nii kena välja!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Näeb tõesti väga kena välja, üks ilusamaid Compact versioone. Teine, mis mulle piltidelt silma on jäänud, on musta-roosa kirju Pink Sizzle :)

   Delete
 4. Mul on ka Tangle Teezeri musta värvi kompaktne versioon. Tellisin selle beautybayst, sest seal oli kõige soodsam. Meeldis just see, et sel on piide kaitseks kaan ja ise piisavalt pisike kaasas kandmiseks. Olin nii palju positiivset lugenud, kuid minu jaoks on piid natuke liiga teravad. Minu hari seisis mitu kuud ilma kasutuseta, kuid nüüd olen ta uuesti avastanud, kuid peamiselt märgade juuste kammimiseks. Huvi on tekkinud Tangle Teezer Original ja Salon Elite vastu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Armastan samuti kompaktseid ja praktilisi asju. Kusjuures minu jaoks tunduvad Tangle Teezeri harjased päris mõnusad peanahal, samuti on mu elukaaslane nendest vaimustuses, aga noh, tema on enne Tangle Teezeri proovimist ainult oma väikest kammi kasutanud aastaid :) Nailonharjased on mu mõlemal teisel harjal, Racoon ja Femell, palju teravamad kui Tangle Teezeri omad, Femell harja omad veel eriti, nendega naljalt mööda pead ei tõmba.

   Delete