8/23/14

Tee tervislikuma Minani!

Täna on see päev kui ma alustan teed tervislikuma minani. Eesmärk on kaotada 20-25 kg. Viimase kahe aastaga on juurde tulnud 15-20 kg. Lisaks väsimus ning pidev raskustunne. Kaks aastat tagasi jätsin maha suitsetamise, mis tähendas, et hakkasin rohkem näksima ning oma osa on kindlasti ka stabiilsel elul. Õe eeskujul arvutasin välja baasainevahetuse ning hakkasin kasutama Nutridata programmi. Näpunäiteid võtan ka Marek Kalmuse koostatud toitumiskavast, mis on mul seisnud umbes aasta, ilma, et ma sellesse isegi põhjalikumalt süvenenud oleksin.

Hetkel on motivatsioon laes ning loodan, et see niipea plehku ei pane. Tõuke andis mulle õe "näägutamine" positiivses mõttes kui kurtsin pidevalt seda, et ma olen juurde võtnud ning viimane pilt, mis ta oma tulemustest üles lisas. Kade olen, heas mõttes!

Rääkimine Jaanikaga, kes paljuski sarnaneb minule, on teine suur motivaator. Kellegi teisega arutamine kaaluteemadel ja koos alustamine on kindlasti suureks abiks. See, et ma praegu avalikult kirja panen oma mõtted, teeb jällegi taganemise raskemaks.

Praegune plaan näeb ette igasuguse rämpsu menüüst välja jätmist ning teadlikku toitumist. Nõuandjaks kindlasti õde, Annika, keda ma ilmselgelt nüüd pidevalt oma küsimustega väsitama hakkan.

Algkaalu ma hetkel kirja ei pane, ehk kunagi hiljem kui ma midagi saavutanud olen, siis on julgem.

Blogi muutumist terviseblogiks kartma ei pea, siiski võite tulevikus leida mõne postituse minu teekonnast. Ilu on lai mõiste ning kergem ja vormis mina on kindlasti ilusam kui praegune pehme polstriga mina :D

16 comments:

 1. Uksumatu, kuidas leidsin kellegi, kes on nii sarnane mulle ja selle üle on ainult väga hea meel! Kairi, võiduka lõpuni ja varsti soovin näha bikiinides kuutsi muutsi pilte baigi peal. ;) :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul samuti! Oeh, ma nii loodan, et järgmisel suvel saan uhkelt bikiinides ringi patseerida... :)

   Delete
 2. Ah, mul sama teema, olen isegi postituse valmis kirjutanud drafidesse :D Ma viimase viie aastaga ka umbes 15-20 kg juurde võtnud, aga nii...pikkamööda, et ei löönud ohumärki peas põlema. Eks see ole jah see stabiilne elu, pidevalt elukaaslasele hea-parema valmistamine, sõpradega snäki-siidri-veiniõhtud... Ja noh, spordisõber pole ma kunagi olnud. Ma Kalmuse kava tellisin ka, aga minu jaoks jäi see üksluiseks, pigem tõesti võtta sealt näpunäiteid.

  Iga kord, kui ma mõtlen, et ohh, muudan toitumist jne, siis tegelikkuses on raske leida igaks söögikorraks retsepti, mis maitseks nii mulle kui Märdile, oleks enamvähem normaalses hinnaklassis ja tõesti tervislik. Ehk ma näen ära, mida ma sisse söön. Ma juba kord selline laisk inimene, et tahan ühest kohast kõik vajaliku leida, et on kõik puust-punaseks ette tehtud ja ei pea mööda internetti retsepte taga ajama :D Ingliskeeles on selliseid blogisid muidugi palju, aga Eestis ekstra selliseid nagu väga pole, pigem keskendutakse trennile.


  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõtleme sarnaselt! :D

   Lisaks veel elukaaslasega filmiõhtud, kus saab endale igasugu jama sisse aetud. Minu söögitegemise oskused jäävad isegi nn. tavatoidugagi kesiseks aga peab kuidagi hakkama saama. Üritan vaikselt ennast harida ja küsin õelt abi, eks alguses võib see menüü üksluine olla aga küll õpib :P

   Delete
  2. Olen teiega kambas. Kalmuse toitumiskava jälgisin, kuid kahjuks 4 kuud viskasid selle kava peal üle ja 10 kaotatud kilo muutsid mugavaks.. Ning lõid rahakoti ka tühjaks. Õnneks meeldivad mulle igasugused värsked salatid ja nendeg aoli natuke rohkem mängimisvõimalust. Kaalutõus oli ka terviserikkest.

   Delete
  3. Mina eelistan Kalmuse kavale lihtsalt tervislikumat toitumist. Jälgin, et kalorite hulk palju üle BAV ei läheks ja kaal langeb. Midagi otseselt keelama ei hakka aga tean, et kui tarbin suure kalorsusega toite, siis saan lihtsalt vähem süüa ja jään nälga :D

   Delete
 3. Palju edu Sulle, Kairi! :) Jään ootama update-postitusi.

  ReplyDelete
 4. Armas Kairi. Andsid mulle ka nö jõudu juurde, et end käsile võtta, kindlasti kirjuta kuidas läheb ja hoia meid kursis. Raili

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hoian kindlasti nii Sind kui ka kõiki teisi armsaid lugejaid kursis! Üritan iga nädala tagant märku anda mitu grammi või kilogrammi kergem olen :)

   Delete
 5. Üks blogija ees ja teised aga järgi :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, milline sigadus! :D

   Vaata blogi on mul vähemalt viimased aasta aega olnud kui Sa juhuslikult märganud ei ole. Tervislikumalt toituma hakkasin õe eeskujul ning kus on see kirjas, et ma ei või oma blogisse kirja panna iseenda tegemisi ja seda kuidas mul kaalulangetamine läheb? Mida ma siia siis veel kirjutama peaks? Sa oled millestki ikka väga valesti aru saanud...Kahju küll kui kellelegi jääb ette see, et ma oma juurde võetud 25 kg kaotama hakkan ;)

   Ja muide, kaaluteema läheb väga hästi ka iluteemadega kokku!

   Delete
  2. Emaausõna me jõudsime sellele kokkuleppele nii, et me ei rääkinud mitte ühestki teisest blogijast. :D

   Delete
 6. TÄPSELT sama teema ka mul. Sama palju vaja maha võtta ja samal põhjusel see ka tekkis :D Naljakas. Alustasin oma teekonda nata varem ja praegu natuke tulemusi ka. Aga siis saan kõigil silma peal hoida. Aga siin kommentaarides mainiti vist, et see Costany Sparkle tegi samasuguse teema, aga tema soovib vabaneda 5 üleliigsest kilost, mis on hoopis teine asi kui 25kg.
  Minu probleemiks on ka pidev näksimisvajadus, nüüd on natuke aega möödas ja olen suutnud ümber harjutada end. Väikesed nipid jne. Ma olen pannud oma blogisse ja instagrami erinevaid retsepte ka, mis on minu menüüs ;) Niiet hoian kõigil silma peal!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on hea meel, et nii mitmed inimesed on hakanud oma tervisele tähelepanu pöörama! :)

   Mhmh, kusjuures ma ise arvasin ka sama kui see kommentaar tuli. Mitte, et tervise-, trenni- ja kaalublogisid veel teisigi ei oleks, suurtes kogustes :D Kusjuures selle 5 ja 25 kilogrammiga seoses...Mu õde ütles, et temal läks mitu kuud aega, et 3 kg alla saada, minul on üle kolme kilo läinud vähem kui kahe nädalaga. Niiet tõesti ei saa võrrelda 5 ja 25 üleliigset kilogrammi :D

   Viskan pilgu peale Su retseptidele!

   Delete