10/11/14

Nurme Seep | Lugu sellest, kuidas lõhnaküünal korteri tahtis maha põletada


Ma ei ole eriline küünlatundja aga aeg-ajalt saab ikka mõni lõhnaküünal põletatud. Igatahes sain endale millalgi Nurme Seep sojavahast lõhnaküünla "Sidrunhein".

Tegemist on igati mõnusa küünlaga - lõhnab hästi, katab toa imelise aroomiga ning põleb üpriski kaua. Seda ühte küünalt põletasime pikalt päris mitmel korral.

Paar päeva tagasi sai kahel järjestikusel õhtul seda sama küünalt põletatud. Esimesel õhtul sai küünal kustutatud ja kõik oli korras. Tuba lõhna täis ja elu lill. Teisel õhtul panime küünla uuesti põlema ning viskasime voodisse pikali. Mõne aja pärast küsis elukaaslane, et kas ma ei tunne, et midagi kärssab. Mina muidugi ei tundnud mitte midagi, sest nina oli arvatavasti lõhnaga nii ära harjunud. Õnneks otsustas elukaaslane asja kontrollida. See sama sidrunheina lõhnaküünal hakkas otsa saama ja sellega seoses viskas laiali hõõguvaid ebemeid. Ma isegi ei tea täpselt, mis neid tekitas, panustaks küünlatahi peale. Klaas küünla ümbert oli tulikuum ja tahma täis, klaasi seest oli õrnalt kuulda põlemisest tingitud raginat. Mõned hõõguvad ebemed olid lendanud ühe rätiku peale, mis siis juba kärssas ning mõni ka voodi otsa peale. Hirmus! Kahju, et mul üleni tahmasest, kärssand küünlaklaasist pilti pole, see sai kiiruga vette pandud ja minema visatud.

Siit loo moraal - kui küünal hakkab otsa saama, siis seda lõpuni põletada ei soovitaks! 

6 comments:

 1. Õnnelik õnnetus! Mul endal pole sellist situatsiooni olnud ja küünal pigem kustub lõpus ise, sest pole jõudu enam edasi põleda. Kuid aitäh, nüüd olen ise ka hoolikam sellistes olukordades.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul pole ka varem sellist asja juhtunud, tundub, et see konkreetne küünal läks lihtsalt hulluks kui otsa hakkas saama! Isegi see on välistatud täielikult, et midagi sisse oleks läinud sinna seismisega, sest eelmisel õhtul sai just sama küünalt põletatud ning küünal seisis sellise koha peal, kus lihtsalt polnud midagi muud otseselt kõrval.

   Ise kavatsen ka edaspidi kindlasti kõrval ikka olla kui küünal hakkab otsa saama, sest selline asi võib väga kurvalt lõppeda.

   Delete
 2. Oi, polekski sellise asja peale tulnud, et nii võib juhtuda. Alati on see leek ise vaikselt ära kustunud küünla sees. Aga hea, et niigi läks ja midagi hullemat ei sündinud :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt, sellist asja poleks osanud arvata. Klaas on siiski ääreks ees ja selline küünal on alati tundunud täiesti ohutu.

   Delete
 3. Oi oi... selline lugu!
  Mul see sama küünal ootab põletamist laua peal. Jälgin nüüd ise ka hoolikamalt.
  Tänan et teistele ka teavitasid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga palun, soovitan tõesti jälgida, eriti siis kui küünal hakkab otsa lõppema :)

   Delete