11/29/14

Health & Beauty | Tervis ja ilu Surnumere mudast

Kuna Kadrile ilmselgelt meeldib üllatusi teha, siis üllatas ta mind mõnda aega tagasi kahe põneva tootega. Täna räägin Teile lähemalt H&B Dead Sea Minerals mudast.

Tegemist on Surnumere mudaga, mis on tuntud kui madalaim koht maakeral ja rikkaim selliste mineraalide allikas, mis on kasulikud rakkude ainevahetusele. Muda sisaldab järgmiseid mineraale: magneesium, kaltsium, kaalium, broom, väävel, soodium, jood, raud, kloriidid.

Muda lubab efektiiselt puhastada keha, absorbeerida õlisi ja mustust. Võtta ära liigeste ja lihaste valud ning samal ajal rahustada, kosutada, värskendada. Lisaks sobib see kõigile nahatüüpidele k.a. psoriaasi all kannatajatele.

Surnumere muda tuleb suures 600 g pakendis, mis on positiivne, sest keha tuleb mudaga katta piisavalt paksult, et see ära ei kuivaks. Muda on suhteliselt lõhnatu, õrnalt on tunda tüüpilist muda lõhna, aga see ei ole mitte midagi sellist, mis näiteks mere ääres ninna kargab. Lõhn on vaevu tuntav ja puhas.

Peale kandmine käib kiirelt, muda on väga mõnus kehale masseerida. See tunne on lihtsalt nii lõõgastav ja jahutav, eriti siis kui enne saunast läbi hüpata ja keha kuumaks kütta. Enne mudaga kokku määrimist võiks keha teha niiskeks aga mitte päris tilkuvalt märjaks, muidu hakkab osa mudast kehalt põrandale voolama. 

Arvestama peab sellega, et muda peale kandmine on korralik mäkerdamine, selles mõttes, et alati kui ma lõpetan, siis on põrand, seinad ja isegi dušikardin mudaga koos. Ma lihtsalt satun veidi hoogu ja ei oska selliseid protseduure ette võtta, ilma, et kõik kohad tootega koos ei oleks :D

Mudal ei tohiks lasta ära kuivada ning samuti ei tohiks hoida seda nahal kauem kui 20 minutit. Räägitakse, et kui muda ära kuivab ja see liiga kauaks nahale jätta, siis võib juhtuda, et nädal aega oled kohati rohekas nagu sookoll, tõsi jutt. Minul seda tegelikult juhtunud ei ole ja muda tuleb isegi dušikardinalt maha ainult veega üle lastes ja kergelt käega üle tõmmates, isegi kui see kardina külge ära kuivanud on. Mingeid plekke muda endast maha ei jäta.

Peale protseduuri on keha nii puhas, et tekib tunne nagu terve keha hingaks, samas ei kuivata muda nahka. Pigem on nahk peale Surnumere muda kasutamist pehme ja siledam kui enne.

Ma olen muda kasutanud iga nädal korra - nädalavahetusel saunas, peale seda, kui olen ühe korraliku trenni teinud. Hämmastav, kui lõõgastav see kõik kokku on! Tunne, mis pärast tervet keha valdab on tõeline nauding. Nahk on rohkem pingul ja lihased puhanud, väga mõnus.

Mina mudasena küll nii seksikas pole nagu tädi toote pildilt aga ma vähemalt üritasin...

Health & Beauty Dead Sea Minerals muda leiate Loodusilu & Kadri Looduskosmeetika kauplusest Viljandis või Loodusilu e-poest SIIT!

3 comments:

 1. Potassium = Kaalium

  ReplyDelete
  Replies
  1. No vot, ei tulnud selle pealegi postitust kirjutades :D Aitäh, parandasin ära!

   Delete
 2. Kohe ei teagi, kas julgen ära katsetada selliseid asju :D Viimati katsetasin kyäni asju peale ühe blogi avastamist (http://blogi.ee/kyani/), nendega küll läks päris hästi, nii et tasub vist ära katsetada muid alternatiivseid asju ka .. :)

  ReplyDelete