1/1/16

Lärakas kõhu peal ehk tätoveeringu eemaldamine või cover up?

Kindlasti pole kellelegi märkamatuks jäänud see kole lärakas mu kõhu peal, mis peaks olema juba korra sinna samusesse läinud tätoveeringu cover up.

Lasin esimest korda kõhu peale tätoveeringu teha kui olin umbes 16, ilma vanemate loata muidugi. Arvasin vist, et see teeb mu kuidagi ägedamaks või ilusamaks, ilmselgelt ma eksisin. Tegi selle mulle oma tuttav ja suhteliselt home-made vahenditega. Tehtud sai see poolenisti öösel ja ma ei ole isegi kindel, et ma sel hetkel päris 100% kaine olin. Siiamaani küsin endalt, et mis kurat mul arus oli?!

Igatahes, mõned aastad tagasi otsustasin, et lähen lasen üle teha. Viljandisse oli tekkinud üks salong ja kuna midagi halba tegijate kohta ei leidnud, pildid tundusid korralikud ja mõni isegi soovitas, siis valisin just selle salongi - kodu lähedal ja hea kohal käia. Peale esimest korda tundus asi suhteliselt okei, arvestades seda, mis mul seal enne oli, kuigi tegija tundus veidi selline...ma ei teagi...nagu ta ei oleks viitsinud seda eriti teha või siis kujutas ette, et ma ei kannata kauem tegemist või midagi (tegelikult olen ma tätoveerimislaual vana rahu ise ja ei tee teist nägugi), sest peale esimest käimist oli ta ära teinud ainult ühe tribali ja lille. Olgu, ootasin ära kuni see oli paranenud ja läksin uuesti tagasi, et äkki saab selle korraga ära tehtud. Vaja oli veel teha teine tribal, varjutada ja nipet-näpet juurde, et kohati veel välja paistvat esimest käkerdist ära kaotada. Joonistas ja tegi ette jooned kõhu peale, lasi mul üle vaadata ja kõik tundus normaalne aga neid jooni oli nii palju ja tätoveerija oli mitu korda neid muutnud, et veidi raske oli aru saada, kust see õige jutt nüüd läheb. Kui tehtud sai, siis oli näha, et ülemine tribal on lillest umbes kaks korda kaugemal kui alumine ja seda varjutamist või värki ta üldse ei teinud, isegi ei olnud mõelnud selle peale, kuidas teha, nagu mis mõttes?! All näete pilti, milline oli esialgne tätoveering (kui seda isegi nii võib nimetada, sest see on ilmselgelt tätoveeringute solvamine) ja milline peale esimest korda. Lill tundub isegi enamvähem aga see tribal on nii ebaühtlane, et praegu vaadates tundub see pehmelt öeldes südant pahaks ajav. Nii öelda valmis toodangut olete arvatavasti mu "Tee tervislikuma Minani" postitustes näinud.


Nagu arvata võite, siis tagasi ma sinna enam ei läinud ja olen pikka aega selle asjaga oma kõhu peal elanud. Nüüd olen kahevahel - kas minna korraliku tegija juurde üle tegema või eemaldada. Siinkohal ootangi teiste kogemusi eemaldamise kohta, googeldades jäi silma selline koht nagu vipMedicum. Kui minu blogi lugejate seas on inimesi, kes on selle teekonna läbinud, siis oleksin väga tänulik, kui mulle sellest veidi räägiksite või kasvõi e-maili saadaksite, kui kommentaaridesse kirjutada ei taha.

Mitu korda käisite? Kas tätoveering tuli täielikult maha või jäi mingi vari alles ning kas pääsesite ilma armita?

Edit: Minu tätoveeringu lasereemaldusest Decus Aesthetic Clinic ilukliinikus saate lugeda sildi "lasereemaldus" alt SIIT!

34 comments:

 1. Tee üle. Tartus, ehk. Andero Kõrv (Merlini ilusalong)või Backbone tattoo. Eemaldamisel võib armkude jääda. (Olen näinud)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Üle tegemisele olen mõelnud Tartoo-Tattoo's. Mu elukaaslane päris mitu suuremat tätoveeringut lasknud seal teha.

   Delete
  2. ma olen ikka päris paljudel näinud seal persse keeratud tätokaid, ise ei teeks iialgi:)

   Delete
  3. Minul on tartoo-tattooga halb kogemus, lisaks kahel tuttaval. Ei soovitaks seda kohta. Soovitaks ka üle teha, kuigi nüüd on see ilmselt natuke keerulisem. Miks vana tribali peale uue tribali teha lasid? Selle kulunud pildi peale oleks kindlasti midagi ilusat saanud teha.

   Delete
  4. Huvitav...mul elukaaslasel kaks ilusat pilti lastud teha Tartoo-Tattoo's. Olen halba kuulnud Tartu Tattoo kohta aga selle kohta polegi kuulnud midagi varem. Miks tribali lasin teha...noh, kui ma sellele vastuks teaks, siis ma ilmselt ei oleks teinud :D Ehk sellel hetkel ma olin ükskõik millega nõus, mis vähegi vanast käkerdisest ilusam on :D

   Delete
  5. Tartu Tattoo on küll kiidetud koht nagu ma foorumites näen, kuid tean paari tatoveerijat kes seal töötanud on ning tulnud sealse väga niru tööeetika tõttu ära (kiputakse töö ajal alkoholi pruukima, kui ei viitsita või tahetakse kiiremini asjaga ühele poole saada, siis tehtakse töid lohakamalt ja muid selliseid asju). Mina sinna ei läheks. Samas tundubki, et väga vähe on korralikke tegijaid ka kallimas hinnaklassis. Viljandis kiidetakse Pavel Bojetski(?) töid muidu.

   Delete
  6. Tartu Tattoo ja Tartoo-Tattoo on kaks täiesti erinevat kohta, mis tihti segamini aetakse :D Tartu Tattoo-s keeravad sitta, nagu näinud ja kuulnud olen aga Tartoo Tattoo-s on tehtud mu elukaaslasel mitu ilusat tätoveeringut ja mina isiklikult nende kohta küll midagi halba pole kuulnud...Ma nüüd ei taba ära praegu eriti hästi, et kummast kõik räägivad, et kehva tööd teevad? Mina mõtlesin Tartoo-Tattoo-d, mitte Tartu Tattoo-d.

   Aga Pavelit kusjuures on nii mõnigi mulle soovitanud juba, et peab kaaluma seda asja, siiamaani ma ei ole veel kuskile maale jõudnud oma jõledusega :D

   Delete
  7. Mina olen sõbral käinud kaasas kui Tartoo tattoos tegija jõi end töö ajal purju ja pakkus “ohvrilegi” töö oli ok, kuid eetika kohutav. Lõpuks pidime veel kontrollima et lääbakil kunstnik ikka koju saaks.

   Delete
 2. Mhh, kirjutasin pika teksti ja ei midagi :D. Igatahes, mina soovitaks ka üle teha. Eemaldus on enamasti pikk ja valus protsess ja Sul see suht suur ka. Ja armkude võib ka tõepoolest jääda :(. Hea käe all aga saad kindlsti midagi, millega elulõpuni rahul oled ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehh, võttis jalad alla ja pani ajama tekst :D Armi kohe üldse ei tahaks, see oleks veel hullem kui nässu läinud tätoveering, lisaks on eemaldamine muidugi veel kallim lõbu kui üle tegemine ning kui arm jääb, siis on eriti kahju :/ Ma teen millalgi korralikud pildid ja saadan Tartusse ühele tegijale, vaatab, mis ta arvab sellest ja kas suudab midagi ilusat ja naiselikku sellest välja võluda. Iseenesest mul tätoveeringu vastu kõhu peal pole mitte midagi kui see ilus on, sest kui ma vana ja kortsus olen, siis nagunii vahet ei ole :D

   Delete
 3. Äkki eemaldamine ja siis millegi uue peale tegemine?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellega ilmselt maksab lolliks end :D

   Delete
  2. Soovitan cover upi. Tartus Backbone stuudios olevad artistid on tasemel ning kindlasti leiad abi. :) Kindlasti kui kohapeal näitad ja uurid on suuremaks abiks kui pildi saatmine. Päikest!

   Delete
  3. Panen kõrva taha. Ehk peaks mitme koha pealt uurima, milliseid võimalusi pakutakse ja siis välja valima kõige enam meeldiva stiili/pildi :) Esialgu pildid saatma ja seejärel ennast Tartusse vedama.

   Delete
 4. See esimene variant oli isegi parem minu arvates. Ainult, et naljakas kohas...keset kõhtu. Pole nagu harjunud. See lill oleks nagu mõne 8nda klassi bioloogia tunnis kritseldatud asjake. Mina soovitaks üle teha, sest praegune tõesti ei kannata kriitikat. Samas kui mina oleksin sina, siis hoopis laseks eemaldada, tänapäeval ehk pole asi nii hull, et jäävad jubedad armid. Uuri kindlasti enne hoolikalt.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Armiga väga riskida ei taha, kui keegi näitaks mulle enda enne-pärast pilti tätoveeringu eemaldamisest ja armi ega tätoveeringu jääke näha ei oleks, siis ma ei kõhkleks :D

   Delete
 5. Kindlasti lase üle teha, sest eemaldamine on pikk ja väga valus protsess ja lõpp kokkuvõttes läheb see summa suuremaks kui lasta vana tatokas katta. Tihtipeale, siiski jääb eemaldamisest arm või ebameeldivalt heledam koht(samas ta ei jää nii jõhkralt armi moodi) mis ei võta enam päikest ega isepäevitavat kreemi omaks(kokkuvõttes siiski mingil määral arm:D). Siin annan oma soovituse ka https://www.facebook.com/ArtoRichStudio?fref=ts kuigi Viljandist jääb ta üpris kaugele :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh soovituse eest! :)

   Huh, ma olen nii segaduses, et mis teha... Üks tätoveerija soovitas ikkagi esialgu eemaldada heledamaks ja siis peale teha, tema sõnul ei pidavat armi jääma, kui õigesti tehakse aga ma ei usalda mitte kellegi juurde minna, sest isegi kõige kindlamas kohas ei saa 100% kindel olla, et armi ei jää :D

   Delete
 6. Mina ka teeks üle, mitte ei hakkas eemaldama.. Ja võib-olla ma nii tatokakauge inimene, aga minu arvates nüüd sinu tatoveeringus midagi NIIII hirmsat küll ei ole :) Muidugi kui ennast häirib, siis tuleb teha selliseks, millega sa ise rahul oled :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Õnneks ma lohutan ennast samuti sellega, et on hullemaid! :D

   Delete
 7. Kui see saladus ei ole, kelle juures sa Viljandis tegid? Plaanin ise ka minna Viljandisse tegema sp küsin..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Underground Voltage Tattoo oli koha nimi aga tüübi nime ei mäleta, kes tegi :D

   Delete
  2. Allpool kommentaarides mainitud Jarnoga oli tegu.

   Delete
 8. Ai pagan! Plaanin ise seal teha, kunagi oli seal kaks tegijat nüüd vaid üks. Äkki see kes teile tegi ongi see keda enam ei ole :D Loota ju muidugi võib :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kelle juurde lähed? :D Ehk oskan öelda, kas oli see.

   Delete
 9. Eddie Kalev-i - FB: https://www.facebook.com/edy.remarque?pnref=story

  ReplyDelete
  Replies
  1. No Eddie on Eestis üks pikaajalisemalt tegutsenud tegijaid, õppinud igal pool maailmas, sealhulgas Miamis, kus teadupärast väga tasemel tattoo tegemine. Nii et Eddie tööd ma ei kardaks isiklikult. Peamiselt kuna ma nüüd ise ka sinna just lähen paari päeva pärast. Paar aastat tagasi oli seal Jarno? Kes olevat ka isikliku salongi Viljandis avanud...
   Aga kahju muidugi, et postituse autoril nii halvasti läks...loodetavasti saab ikka korda. :)

   Delete
  2. Eddie kohta olen ise ka kuskilt nagu pigem positiivset kuulnud, aga see sama Jarno tegi mulle jah :D Hetkel mul on lisaks veel alumisel tribalil imelikud kõrgemad kohad, nagu armistunud vms, ülemine tribal selles osas on korras, aga kõvasti kaugemal lillest kui alumine.

   Kui ma kunagi rikkaks saan, siis saab korda ehk :D Ma ei kujuta ette kas eemaldamine minu puhul aitaks, pigem vist mitte kui need kõrgemad kohad on. Tuleb ikka üle teha millegi ilusaga.

   Delete
 10. Ohjahhh, soovitan uurida ja lugeda mu blogi, kus on pikalt laialt tätoveeringutest kirjutatud ja ka Eesti tätoveerijad olemas. Inimesed palun uurige ikka väga hoolega, kelle juurde Te oma nahaga lähete. Hetkel siin eelnevalt soovitatud nimekirjas on mitmeid, kelle juurde mina ei soovitaks minna. Valida ikkkagi tätoveerija selle järgi, mis stiilis tätoveeringut soovitakse.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kaldun momendil pigem eemaldamise poole ja sooviks selle kohta rohkem informatsiooni saada :D Postitus on kirjutatud (hetkel ette tõstetud) aasta tagasi, kui ma kaalusin veel üle tegemise varianti.

   Delete
  2. Mul jah ka hetkeks tekkis segadus, kui lõpuks kuupäevasid hakkasin vaatama :D
   Eemaldamine on valus ja kallis protsess. Ja vaja on ikka päris mitu sessiooni, sest see tribal on päris korralik. Siin hea video, mis seletab lahti, mis tõpsemalt toimub lasereemalduses
   https://www.youtube.com/watch?v=D0B7F5UbTOQ&feature=share

   Ja minu blogist leiab tätoveerimise teemadest ka palju infot
   http://lybmc.blogspot.com.ee/

   Kindlasti mõni hea stiiliga tätoveerija suudaks selle peale midagi ilusat aretada. Tänapäeval on väga palju huvitavaid stiile ja asju, et kui uurida ja otsida, võib ehk midagi leida. Kuigi jah tribaleid on väga raske peita :(

   Delete