1/3/15

MSM pulber | Mis see on ja kuidas see mind aitas?


Olen pea kaks kuud kasutanud toidulisandina MSM pulbrit. Kui Kadri mulle seda proovimiseks pakkus, siis võtsin hea meelega vastu, sest MSM pulber lubab võidelda mitmete erinevate probleemidega, millest mõnega olen isegi pikalt võidelnud. Praeguseks läheb mul teine pakk pulbrit, kui esimene otsa sai, ostsin teise juurde.

Mis on MSM pulber?

MSM (metüülsulfonüülmetaan) on vesilahustuv, orgaaniline väävliühend, mida leidub vihmavees, mahekasvatatud puu- ja köögiviljades, toorpiimas, rinnapiimas ning igas rakus inimkehas. MSM  on täiesti ohutu, lõhnatu ja mittemürgine aine.

Miks on väävel vajalik?

MSM mõjub hästi luu- ja kõhrkudede, kõõluste, juuste, küünte ja naha kasvule ja heaolule. Koos teiste komponentidega osaleb ta organismi sidekudede struktuuri moodustamisel ja nende paindlikuse ning elastsuse tagamisel. Väävel on vajalik ka kollageeni (kõhr- ja sidekudede valgu) biosünteesiks. Väävlil on tähtis osa rakumembraanide läbilaskevõime suurendamisel. Selle tulemusena jõuavad toitained paremini rakkudesse ja toksilised aineid viiakse neist hõlpsamini välja. MSM vähendab põletikke ja lihaspingeid ning aitab lihasvalude puhul ja parandab vereringet. Sobib liigespõletikele, liigese kulumise, kõõlustupepõletiku, pinges lihaste ning lihastest tulenevate seljavalude leevendamiseks. Sobilik tugeva füüsilise koormuse ja spordi puhul. MSM muudab glükoosamiini bioloogiliselt aktiivseks, aidates tal jõuda liigeskõhredeni.

MSM pulbri positiivne toime on tuvastatud järgmiste probleemide puhul:

Akne, allergiad, astma, seedetrakti häired, stress, vereringehäired, põletikud, paistetused, migreen, krooniline väsimus, vedelikupeetus, neeruhädad, maksaprobleemid, öised jalakrambid, seljavalud, suurendab rakkude elujõudu, aitab reguleerida insuliini tootmist, parandab naha elastsust, parandab mälu, vähendab sportimisjärgset väsimust, tugevdab kapillaaride seinu, tervendab veenilaiendeid, aitab maksal väljutada toksiine.Kuidas MSM pulber mind aitas?

Alguses olin üpriski skeptiline, sest väävel kõlab ja seostub kohe millegi, kuidas nüüd öelda, keemilisega ehk? Siiski vaatasin sellest mööda ning hakkasin regulaarselt pulbrit võtma koos apelsinimahlaga. Esiteks, varjab see õrna mõrkja maitse täielikult, teiseks, väävel pidi paremini imenduma, kui võtta seda koos C-vitamiini sisaldava joogiga.

1) Ma olen pikalt võidelnud põlvede raksumise ja õrna valuga, eriti paremas põlves, seetõttu ei ole eriti julgenud teha harjutusi lihastele, mis võiks koormust osutada põlvedele. Peale seda, kui hakkasin MSM pulbrit võtma on valu vähenenud ning raksumine peaaegu täielikult kadunud. Lisaks ei valuta mu jalad enam nii palju. Minu puhul on tegemist kõrge jalaga ja mitme koha peal on luu väljas rohkem kui peaks ning seetõttu jalad valutavad üpriski tihti ning kontsi ma üldse eriti ei kannata.

2) Teine probleem oli krooniline väsimus, viimastel aastatel läks asi päris hulluks. Üritasin küll nalja teha, et tegemist on kroonilise laiskusega aga tegelikult oli asi naljast kaugel. Kui hommikul ärkad ja oled väsinud, päev otsa käid ringi nagu zombi ning õhtul oled ikka veel samasugune, siis tekitab see stressi. Ei viitsi ja ei taha enam üldse midagi teha ega kuskil käia. Kui ma olin pulbrit juba nädala kasutanud, siis märkasin, et energiat on kahtlaselt palju, rääkisin sellest isegi oma elukaaslasele, et huvitav, kas see on võimalik, et sellest pulbrist, mis ma võtma hakkasin. Igatahes kui pulber otsa sai, ei jooksnud ma kohe uut ostma ning loid olek tuli tagasi. Ostsin uue paki MSM pulbrit ja jälle oli energiat rohkem, sel hetkel sain aru, et järelikult on asi selles pulbris ja see annabki energiat juurde ning võtab ära pideva väsimustunde.

3) Mu näonahk on paremaks läinud. Ma tegelikult ei saa seda kirjutada ainult selle pulbri arvele aga kindlasti on siin tegemist erinevate asjaolude kokku langemisega, alustades toitumisharjumuste muutmisest ning õigest näohooldusest lõpetades MSM pulbri tarbimisega.

MSM pulber on tõstnud mu elukvaliteeti ning ma olen mõelnud, et peaks soovitama seda pulbrit ka oma emale, kellel on päris palju probleeme liigestega. Asi toimib ja kuigi mõni ehk on kuulnud, et peamiselt tarvitavad pulbrit vanemas eas inimesed, siis sobib MSM ka väga hästi nooremale inimesele, kellel esineb mõni eelpool loetletud probleemidest!

MSM pulbri leiate Loodusilu & Kadri Looduskosmeetika kauplusest Viljandis või Loodusilu e-poest SIIT!

2 comments:

  1. Täielik jama. Kasutasin 6 kuud, mitte ühtegi lubatud efektidest ei olnud. Järjekordne toidulisandiscam.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Minu kogemus on positiivne ja kasutan tänase päevani :D Eks erinevad asjad mõjuvad igale inimesele erinevalt ;)

      Delete