1/11/15

Tee tervislikuma Minani | Uuel aastal uued tuuled

Ma lähen tagasiiiii...taipoksi! Esialgu küll umbes kuuks ajaks. Õde pakkus välja, et kuna ta on sel perioodil Viljandis, siis saaksime käia, et prooviks uuesti. Peamine põhjus miks ma pooleli jätsin paar aastat tagasi, peale seda kui olin üle poole aasta trennis käinud, oligi see, et kuidagi vajus ära see, õde läks Tartusse kooli ja noh...nii head paarilist, kes trenni peksaks laiskushetkedel enam ei olnud, nii jäigi asi soiku. Kui uuesti taipoks väga meeldima hakkab selle mõne nädalaga, siis vaatab edasi, kas leian endale paarilise kellega koos käia. Üksinda on väheke jama, mulle ei meeldi üksi trennis käia. Kes endas mu uue paarilise praegu ära tundis (soovitatavalt vähemalt 170 cm pikk või üle selle, et oleks hea trennis koos harjutusi teha), siis andke julgelt märku, pesitsen jätkuvalt Viljandis!

Eile kaevasin välja ka oma varustuse ja peale intervalltrenni sai õega löögipindade peal veidi lööke harjutatud ja meelde tuletatud. Üllataval kombel tundub hetkel, et löögid on veel kõik käe, jala sees ja suures osas meeles. Täna tegime juba midagi trenni moodi ja pikemalt. Isegi eilsest on lihased veidi valusad nii, et ma ei kujuta ettegi, mida ma peale esimest päris trenni teen, ei tõuse vist kolm päeva.Lisaks on mul nüüd veidi lisamotivatsiooni uueks aastaks, nimelt selline tore asi nagu Treeningpäevik 2015! Tegemist on Kristel Koitla loodud treeningpäevikuga, kuhu on võimalik igal nädalal märkida oma eesmärgid, treeningud, distants ja nende kestus, pulss, lisaks teha märkmeid ja nädala lõpus kirjutada üles oma mõtted, kaal, vööümbermõõt, KMI, puhkeolekupulss ja vererõhk.

Pulsi ja vererõhu mõõtmiseks mul küll vajalikud seadmed puuduvad aga muu läheb kõik kirja! Sel nädalal on kirja läinud kolm treeningut ja ma arvan, et võin täitsa rahul olla endaga.Treeningpäeviku saad tellida SIIT või osta Apollo raamatupoodidest!

6 comments:

 1. Mine, mine Tai poksi, siis on sinuga julgem õhtul tänaval liigelda. :P Ja kaaslaseks tuleksin ka sinna, pikkuse poolest me oleme nagu Tipp ja Täpp. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha :D Pikkuse poolest läheks küll hästi kokku, kohe hea oleks koos trenni teha! (Y)

   Delete
 2. Tere! Mind huvitab, et kas see treeningpäevik tasub ära? Olen mõelnud sellise hankimist, sest mulle ei meeldi elektroonilised päevikud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siiamaani ehk siis umbes nädala olen eeskujulikult päevikut täitnud ja minu puhul tasub küll ära, sest ma muutusin vahepeal nii laisaks, et ei viitsinud enam oma kaalunumbritki kirja panna. Ma pole muidugi kunagi varem ühtegi treeningpäevikut kasutanud nii, et tegemist on minu esimese kogemusega aga mulle väga meeldib, saab hea ülevaate nädalast! :)

   Delete
 3. Hei! Tahtsin taipoksi kohta küsida, kas käid Viiratsis? Ning kui üksi tulla kas algus on väga jube või raske?:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hei! Käin tõesti Viiratsis. Eks algus on kindlasti raske, eriti kui sa varasemalt käinud pole ning õiget tehnikat ja lööke ei tea. Praegune rühm alustas sügisest, seega on nad päris palju õppinud. Kindlasti on võimalik ka poole pealt tulla kui tahtmist on aga arvestama peab sellega, et treener eriti palju eraldi õpetada ei saa. Läksin samuti sel aastal poole pealt aga olen ka varasemalt käinud aastakese taipoksis, lihtsalt vahe jäi sisse ja paar aastat olin sellest eemal. Alati on võimalik tulla ka proovima ning seejärel otsustada kas üldse meeldib/sobib see trenn :) Taipoks on minu arvates füüsiliselt üpriski raske. Kui otsustad käima hakata, siis on vaja muretseda kindlasti kindad ning jala- ja käesidemed.

   Delete