7/20/15

Olen sees!

Lõpuks ometi sain ma teate, et olen Eesti Maaülikooli vastuvõetute nimekirjas ja saan oma õppimatulekut kinnitada. Olin juba mõtte sellest peaaegu maha matnud, sest vastu võetakse 43, aga alles paar päeva tagasi olin ma KUUEKÜMNEVIIES! 

Eile vaatasin, et imelikul kombel on vastuvõetavaks märgitud 52 inimest ja 25 neist kinnitamata. Mõtlesin, et ehk on gruppi suurendatud ja võetakse rohkem õpilasi vastu. See tähendas minu jaoks magamata ööd, sest mul oli veel lootust! Esimene registreerimise tähtaeg oli eile öösel, seega need, kes ei olnud ära kinnitanud oma õppimatulekut langesid automaatselt tabeli lõppu. Täna hommikul (jah, ma ajasin ennast juba kuuest üles, et vaadata, mis seis on) leidsin ma ennast lausa 41 kohalt, aga ikka veel kandideerivana, mitte vastuvõetavana. Tund aega tagasi sain meili, et minu avaldus on SAIS'is märgitud vastuvõetavaks ja kinnitaksin oma õppima asumist. Võite ette kujutada mu rõõmu ja seda, kui kiiresti ma "Jah, tulen õppima" nuppu vajutasin :D Tundub, et vastu võetakse ikka 43 mitte 52 ja see, et vastuvõetavaks oli märgitud rohkem, oli sellepärast, et nii paljud ütlevad ära või ei kinnita ettenähtud aja jooksul. Hetkel näitab vastuvõetavana 44 õpilast.

Olen tabanud end mõtlemast sellele, et huvitav, kui palju on neid, kes tegelikult tahaks samale erialale õppima asuda, aga näiteks ei ole Interneti kasutamise võimalust või lihtsalt unustavad selle ettenähtud kahe päeva jooksul ennast kinnitada. Samas jällegi kõik tähtajad olid kenasti kodulehel üleval ja igal pool rõhutatakse, et tuleb ennast kinnitada. Näiteks mina, kes ma olen eilsest saati SAIS pingeridade lehte refreshinud, olen ilgelt õnnelik, et nii paljud eest ära kadusid. See andis võimaluse mulle!

Ülikooli pabereid sisse viies olin ma suhteliselt enesekindel ja arvasin, et kindlasti saan sisse. Pärast seda, kui nägin, kui palju sellele erialale reaalselt tahtjaid on (päevasesse õppesse 464 ja kaugõppesse 234) ja mitmes mina nimekirjas olin, kaotasin lootuse. Üpris kurb olin tegelikult. Erialale kuhu kandideerisin oli 8,37 soovijat kohale. Teadsin, et mitmed ei tule õppima, kandideerivad erinevatesse ülikoolidesse ja mõni ehk unustab ka enda õppimatulekut kinnitada, aga et nii paljud, seda ma ei uskunud. Minu ainuke valik oligi see, maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine, kaugõppes. Mujale ma ei kandideerinud.

Ootan põnevusega uut kooliaastat ja tunnen ennast, vähemalt hetkel, väga motiveerituna ja õigel teel olevat! See aasta on olnud edukas, olen õnnelik ja loodan, et edasi läheb kõik aina ülesmäge.

14 comments:

 1. Niii tublii ja selline vedamine - palju palju õnnne!! :)

  ReplyDelete
 2. Uuu, äge. Kirjuta lähemalt, mida see eriala endast kujutab ja kuhu hiljem tööle sellise haridusega saaks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehk millalgi tõesti, kui koolitee juba ette võetud on :) Nii kaua aga saab hea ülevaate Eesti Maaülikooli enda lehelt, seal on lisaks kirjeldusele eraldi välja toodud ka õppeplaan, õppekava: http://www.emu.ee/sisseastujale/erialad/pohioppe-erialade-luhitutvustused/maamajanduslik-ettevotlus-ja-finantsjuhtimine/

   Delete
 3. Palju õnne!
  Saan nii hästi aru, mida sa tunned. Kahjuks mina pean oma lõpliku tulemuse teada saamiseks ootama augusti alguseni.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! :) Kuhu kandideerisid? Algses pingereas ei ole veel vastuvõetavate hulgas või ongi registreerimise tähtaeg alles augusti alguses?

   Delete
 4. Ma lõpetasin ettevõtluse ja projektijuhtimise, ka sinnakanti (kuigi finantsjuhtimine mulle ei passi:)). Palju palju õnne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga põnev! Kuidas muidu oli selline ettevõtlusega seotud eriala, muljeid? Mulle näiteks sobib Eesti Maaülikooli põllumajanduslik suunitlus, seega valisin just selle kooli. Aitäh sulle! :)

   Delete
 5. Palju õnne! :) Ise proovisin Tartu ülikooli ja oma lolluse pärast jäin kohast ilma aga pole hullu, järgmisel aastal uuesti :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh sulle! :) Miks kohast ilma jäid?

   Delete
 6. Lõpetasin sama eriala, päevaõppes. Kaugõppe omade nö programm tundus kergem. Usun, et sulle meeldib. Kui maamajanduslik suunitlus meeldib siis kindlasti meeldivad looma- ja taimekasvatustunnid, üldkokkuvõttes on neid vähe (ainult esimesel aastal, vist). Ülejäänud on ikka raamatupidamise ja finantsjuhtimisega seotus. Natuke ka keeli, õigust ja muud ka.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Esimene sess on möödas ja tõesti meeldis! Päevad olid küll pikad ja palju uut, aga eks sellega harjub ära :) Kindlasti on see suunitlus täpselt minu jaoks. Kutsekas sai selgeks, et kõik raamatupidamise ja finantsiga seonduv mulle sobib. Lisaks tegelevad mu vanemad põllumajandusega. Eesti Maaülikool tundus ja ka on ainuõige valik!

   Delete