7/8/15

Tee tervislikuma Minani | Olen ahastuses!

Just sellepärast ma ei ole päris pikka aega mitte ühtegi "Tee tervislikuma Minani" postitust teinud, kui kellelgi on küsimused tekkinud. Ei, ärge arvake, et ma olen uuesti juurde võtnud, kaugeltki mitte. Tegelikult olen mõne üksiku kilokese ikka kaotanud pärast viimast postitust. Asi on lihtsalt selles, et mu toitumine on praeguse seisuga kohutavalt kaootiline - tervislik, mitte nii tervislik, tervislik, täielik rämps, tervislik, mitte nii tervislik. Nii juba viimased kuu aega, vähemalt. Eks oma osa selles on kindlasti ka sellel, et mul olid pingelised ajad, trenn jäi soiku ja siin ma siis nüüd olen. Trenni ei tee, toitumine on segamini, kaal kõigub.

Kõige hullem on see, et ma olen pool oma elust võidelnud valusate põlvede ja seljaga. Nüüd on selle vähese ajaga lisandunud veel valutavad jalad ja puusad. Viimased annavad tunda pikemaid jalutuskäike tehes. Hommikul ärgates olen kohutavalt kange ja normaalseks toimiseks läheb vähemalt tund, vahel kauem. Voodist tõustes on tunne, et kukun kohe pikali tagasi, kuigi mul on hetkel puhkus ja ma ei tee reaalselt mitte midagi. See on väsitav, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Ma olen niigi mingil põhjusel viimastel aastatel loid ja väsinud olnud, nüüd on asi veel hullem.

Arsti juures olen käinud ainult põlvede ja selja pärast korra, kunagi ammu. Sellest jamast, mis praegu toimub, ma arstile rääkinud ei ole. Olen täielikult vältinud ja edasi lükanud perearsti külastust. Peale selle, et ma lihtsalt ei talu erinevate arstide vahet jooksutamist, ei oska ma rääkidagi kust ja kuidas täpselt valus on. Lihtsalt on, luud valutavad...või midagi sellist. Ilmselt on mul imelik arstile seletada, et siit valutab ja sealt valutab ja siis veel kolmandast ja neljandast kohast. Ise 24-aastane, aga hädad nagu vanal inimesel.

Tänaseks olen ma väsinud vingumisest ja omaette kirumisest, kui halb ja valus mul on ning otsustasin, et reedel lähen arsti juurde. Eks näis, mis edasi saab. Tõuke andis mulle see, et hetkel ei ole mul võimalik ilma kuskile toetamata püstigi saada pärast eilset füüsilist koormust ja töö tegemist. See ei ole normaalne. Ma tahaks oma kehas veel mitukümmend aastat normaalselt elada.

4 comments:

 1. Tean täpselt mida sa tunned. Ebamäärased luu- ja liigesvalud on igapäevased ka minu elus ning tundub, et aina hullemaks olukord läheb. Arstide juures olen küll käinud, kuid nemadki ei oska midagi öelda, kuna testid midagi ei näita, kuigi mu enesetunne on nagu 70-aastasel reumaatikul. Samuti on hiljuti lisandunud puusavalud, eriti peale pikemaid jalutuskäike ning kui päris aus olla, siis igasugune motivatsioon end liigutada kaob väga ruttu ära. Vahel juba tundub, et kisub nendest probleemidest depressiooni poole, kuna tihti ei tahagi hommikuti voodist end püsti ajada ja on päevi, kus ma pea õhtuni vedelengi voodis ja üritan end painutada-venitada veidi, et siis mingi hetk produktiivsem olla ja õhtu valudeta veeta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellepärast ei olegi ma tahtnud arsti juurde minna. See on nii tavaline, et midagi ei leita. Jooksutatakse erinevate arstide vahet ja enamvähem vaadatakse imelikult, sest nende arvates on kõik korras.

   Delete
 2. Mulle tuleb ka kõik see tuttav ette. Ja see arstide vahet jooksmine on nii tüütu! Isiklikult käisin kahe kirurgi juures ja reumatoloogi juures oma ebamääraste liigesvaludega. Üks arst rääkis ühte, teine teist, sõin erinevaid tablette sisse jne. Lõppkokkuvõttes käisin lõpuks põlve opil, kus järeldati, et mul pole mitte midagi viga. Ja nüüd ma olen lihtsalt olen leppinud sellega.

  Sulle aga soovin palju palju edu, ära anna alla ja kui paremaks läheb, anna meile ka teada, mis Sulle tehti ja soovitati ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on ikka päris halb! Ma nii kardan seda, et kirjutatakse välja erinevaid tablette, mis lõppkokkuvõttes tervise teistmoodi tuksi keeravad ja üldse ei aita. Kui ma põlvega kunagi ammu arsti juures käisin, siis öeldi ka, et kui hullemaks läheb, siis on üks võimalus opereerida, aga seda kas paremaks läheb nad lubada ei saanud ja üleüldse pidi oht olema, et läheb hoopis hullemaks. Positiivne.

   Aitäh ja annan kindlasti teada, kui midagi selgub :)

   Delete