3/14/16

Kuidas võtta tätoveeringu lasereemaldusest maksimum?

Ma olen kõvasti rääkinud sellest miks ja kus oma tätoveeringut eemaldan, aga võib-olla olen unarusse jätnud eemaldamisprotsessi enda ja sellega kaasneva. Olen siin mõne aasta jooksul kõvasti lasereemalduse kohta uurinud ja siinkohal tahaksin kirja panna mõned faktid, tähelepanekud, mõtted ja soovitused. Lisaks räägin/näitan postituse lõpus, kuidas minu nahk eemaldamisele reageeris ning kuidas näeb välja paranemisprotsess ja hooldus.

Lasereemaldus ise, nagu ka varasemas postituses mainisin, lõhustab värviosakesed väiksemateks osadeks nii, et keha suudab need ise normaalsel teel väljutada. Laser teeb kõige paremat tööd tumedate, siniste pigmentidega ja keerulisem on eemaldada punaseid ja heledamaid toone. Olenevalt tätoveeringust võib eemaldamiseks kuluda 1-15 seanssi. On inimesi, kellel piisab mõnest üksikust korrast, kuid on ka neid, kellele kümme korda eemaldamist jääb väheks. Kõige raskem on eemaldada tätoveeringuid piirkondadest, kus on halvem verevarustus ehk siis jalgadelt ja kätelt - mida lähemal on tätoveeritud ala südamele, seda paremini tint kehast väljub. Minu tätoveering asub kõhul, mis tähendab seda, et tegemist on üpriski hea piirkonnaga kust tätoveeringut eemaldada. Arsti sõnul on minu tätoveeringu eemaldamiseks vajalik lasereemaldust teostada 5-10 korda. 

Pärast nelja päeva ei saa ma veel tulemustest palju rääkida, sest kehal võtab aega tindist vabanemiseks ja paljudel juhtudel ei olegi peale esimest seansi silmaga nähtavaid muutusi, mis kaugeltki aga ei tähenda, et osa tindist kehast lahkunud ei oleks. Pildid esimese korra tulemustest tuleb teha vahetult enne uut lasereemaldust! Selleks ajaks on võimalikult suur osa tindist kehast väljutatud.

Eemaldamise puhul on tavaline nähtus, et tätoveeringule tekivad väikesed vesivillid või koorikud. Ei pääsenud ka mina, kuigi pean mainima, et minu villid on ikka eriti pisikesed, võrreldes nendega, mida netiavarustes olen silmanud. Hetkel paranevad need jõudsalt, aga sügelus on meeletu!

Hoolduseks kasutan hetkel täiesti tavalist antiseptikut, õrna seepi ja Prantsusmaa brändi Dermaceutic Laboratoire kreeme:

K Ceutic - Taastav kreem, mis on mõeldud punetavale nahale, peale iluraviprotseduure rahustamaks ja toitmaks nahka. Sisaldab põletikuvastast kompleksi, niisutavat sheavõid, glükoproteiini ja C- ning E-vitamiine. Lisaks on kreemil päikesekaitse SPF 50.
Regen Ceutic - Taastav kreem, mis on mõeldud tundlikule, kuivale ja vananevale nahale ning kiirendab epidermise taastumist. Sisaldab peptiidide kompleksi (3%), hüaloroonhapet (3%), sheavõid ja C- ning E-vitamiini.
Hyal Ceutic - Niisutav kreem, mis on mõeldud kuivale ja vananevale nahale ning hoiab naha niisutatuna kogu päeva vältel. Sisaldab hüaloroonhapet (5,5%), aaloed (10%), jojobaõli ja E-vitamiini.Kreemid on peaaegu, et lõhnatud. K Ceutic on neist kolmest kõige paksema konsistensiga ning Regen Ceutic ja Hyal Ceutic veidi vedelamad. Alustasin kasutamist K Ceutic kreemist, hetkel kasutan Regen Ceutic kreemi ning hiljem, kui villid juba läinud on, võtan kasutusele niisutava Hyal Ceutic kreemi. Kõiki kreeme kulub väga vähe ja tõesti hoiavad naha niisutatuna. Kreemi kasutan korra päevas peale tätoveeringu desinfitseerimist!

Nüüd aga selle juurde, kuidas võtta tätoveeringu lasereemalduses maksimum!

Esiteks - Joo palju vett! Vedeliku tarbimine aitab väljutada toksiine k.a. tinti.
Teiseks - Tätoveeringu tindi eemaldamisega tegeleb keha immuunsussüsteem, seega aktiivne eluviis ja vitamiinide tarbimine tagavad tugeva tervise, mis omakorda aitab kehal kiiremini värviosakestest vabaneda!
Kolmandaks - Masseeri tätoveeringut ja ümbritsevat piirkonda, kui see paranemas on, et tagada parem verevarustus! Kindlasti ei tohiks seda teha koheselt peale protseduuri, kui nahk veel hell on, aga hiljem kindlasti soovitatav.
Neljandaks - Hoia piirkond steriilsena ja ära näpi ville! See aitab vältida armistumist ja infektsioone.
Viiendaks - Ära suitseta, ega tarbi alkoholi! Need kaks tegevust aeglustavad toksiinide väljutamise protsessi.

Võite ainult ette kujutada, kui korralikult ma vedelikku tarbima olen hakanud, mis tuleb kindlasti igas mõttes kasuks. Piirkonna hoian steriilsena ning alkoholi tarbimise ja suitsetamisega mul mingeid probleeme ei ole. Aktiivse masseerimisega pole veel alustanud, kuid õrnalt midagi ikka. 

Tätoveering ise on hetkel tinti tegelikult üllataval kombel juba kaotanud. Kaotanud nii, et ka silmaga on veidi näha. Joonistus on tuhmim ja minu kõige esimese "tätoveeringu" jäägi pealt on paarist 1-2 millimeetrisest kohast värv hoopiski ajama pannud. Kellel silma on ja pildi uues aknas suuremalt lahti teeb, ilmselt märkab ka ise. Kes suuremat pilti väikestest villidest ei kannata, sellel soovitan pildi väiksemaks jätta :DMinu tätoveeringu eemaldamine teostatakse Decus Aesthetic Clinic ilukliinikus, kasutades Alma Harmony XL laserit!

No comments:

Post a Comment