5/22/16

Otsin lahendusi...

Põrgupiinu tekitava selja raviks ehk siis jah, sellest on pea pool aastat möödas kui suurem valu mind maha murdis. Selle aja jooksul olen pöördunud kahel korral perearsti juurde, söönud peoga valuvaigisteid, erinevate geelidega ennast määrinud ja üritanud abi saada võimlemisest, nii palju kui kannatust oli. Pärast suurema alaseljavalu lahtumist olen kuid ringi käinud seljast jalga kiirgava närvivaluga ja kiskuva, veidi krampi meenutava tundega. Aeg-ajalt selg raksub. Ütleme nii, et olin üpris harjunud sellega kuni eilseni, kui närvivalu otsustas jalast kaduda ja kõige täiega mulle alaselga tagasi kolida. Hell, tugev ja pisaraid välja kiskuv valu. Hetkel ei ole võimalik seljale isegi harjutusi teha, selline tunne tekib, et seljalihased ei tööta. Isegi kui otseselt valus ei ole, lihtsalt ei tööta! Autoga sõita ei saa, isegi sokke ei saa jalga, rääkimata sellest, et keha hoiab end automaatselt viltu kõndides, vahva!

Eile olin EMO-sse pöördumise ääre peal. Matsin selle mõtte maha puhtalt sellepärast, et mõned aastad tagasi ei tehtud seal muud kui valuvaigistavaid süste, millest absoluutselt mingit kasu ei olnud ja Tartusse pöördumine tundus mõttetuna. Ilmselt pean taas paluma neuroloogi juurde saatmist, kuid mitte Viljandisse. Varasem kogemus näitab, et vastu võtab sind tõre mutt, kes vaatab sind sellise näoga nagu oleksid teda segama tulnud. Targemaks samuti suurt ei saanud.

Hetkel tundub lahendusena ka kiropraktiku juurde pöördumine. Tean inimest, kes saadeti pea noa alla täpselt sama probleemiga, kuid keeldus ja pöördus kiropraktiku poole. Tänaseks on täiesti terve. 

Seega küsin, kas kellelgi blogi lugejatest on kogemust kiropraktikuga, olete abi saanud?

11 comments:

 1. Mul endal ei ole kiropraktikuga kogemust, kuid mul isa käis seal. Oli seljadiski probleemid, kirjutati ka kangeid valuvaigisteid ja asju. Aga kuna ta on elukutseline autojuht ja need rohud mida talle kirjutati tema tarbida ei tohtinud siis pöördus lõpuks kiropraktiku juurde. 6-8 korda käis seal ja on väga rahul, nüüd poolteist aastat hiljem on selg natukene tunda hakanud andma, arvas ise et peaks uuesti sinna minema.

  Mul endal on õlg tuksis, tõsta midagi väga ei kannata. Käisin neuroloogi juures Paides, katsus ja kopsis ja ütles et ainult lihase ülepinge. Nüüd olen nädal olnud haiguslehel ja pms mitte midagi teinud aga käsi valutab ikka.. Võta siis näpust. Aga no hiljem kuulsin ka et see kohalik neuroloog pole just kirkaim kriit karbis. Ja tema suhtumine oli ka selline nagu ma oleks teda sinna segama läinud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tundub, et minu viimane võimalus on samuti kiropraktik. Küll pelgan, et äkki on valus või lihtsalt ei kannata. Hea on kuulda, et ehk mul ikkagi on võimalik terveks saada.

   Ei tea, kas see on neuroloogidel ühine joon, et kõik segavad neid tähtsate toimetuste ajal :D

   Delete
 2. Kas seljast röntgenpilt on tehtud? Minu emal lõppes alaseljavalu eiramine (kusjuures ka tal lõi valu jalga, lausa kuni pahkluuni välja) sellega, et ühel hommikul enam voodist tõusta ei saanud, kutsusime kiirabi, millega sõidutati ta kohe Tartusse. Tuli välja, et tal oli juba pikemat aega üks selgroo diskidest olnud oma kohalt välja nihkunud ning ühel hetkel too disk lihtsalt purunes. Lõpp hea kõik hea, tehti operatsioon ja ema taastus, kuid taasutumine võttis ikka omajagu aega, vaeva ja raha (ravimid, taastusravi, mitmed kuud haiguslehte). Ei taha kohe kuidagi mõelda ega öelda, et sul sama asi, kuid antud kogemus tegi mind igasuguste seljahädade osas küll väga paranoiliseks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Appi, nii õudne :/ Hetkel ei ole tehtud, usun et kui nüüd uuesti perearsti juurde lähen, siis saadab mu ka röntgenisse, kui ei saada, nõuan. Ta tegelikult üsna asjalik ja ma olen ise seda tagasi pöördumist veidi edasi lükanud. Varem muidugi on tehtud pilti ja kerge skolioos on mul nii või teisiti.

   Delete
 3. Kõige alguses soovitan minna füsioterapeudi juurde. Tahaks öelda, et füsioterapeut teab ka kõiki samu asju mida kiropraktik ja rohkemgi veel. Kui füsio kontrollib su selja üle ja seal mingi probleem mida tuleb kirurgiliselt vms ravida siis ta kindlasti suunab sind arsti juurde mitte ei hakka väänama sind.

  (julgen öelda, et Tallinnas parim ja soovitaksin minna sinna olenemata asukohast http://steliise.eu, Mikk Pärnal ajad alles septembris, Indrek Lätti juurde saaksid juunis.)

  KINDLALT MINE!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen Indreku juures käinud, soovitan ka!

   Delete
 4. Mina kiropraktiku juures ei ole käinud oma seljavaludega, kuid sain lahendust tõeliselt hea massööri käest. Ta töötab Tallinnas, Kristiines: https://www.facebook.com/dr.nonavip/?fref=ts. See massöör teab, mis teeb ning leiab kergelt üles valupunktid. Samuti oskab soovitusi anda, et valu tagasi ei tuleks.
  Aga olen õppinud, et iga hommik tuleb venitada, sest muidu on kõik valud tagasi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Elan Viljandis, seega Tallinnas massööri juures käimine osutuks töö ja kooli kõrvalt kahjuks keeruliseks :/ Ma olen ehk veidi laisk venitaja olnud, aga hetkel ikka üritan.

   Delete
 5. Kindlasti kiiresti arsti juurde!
  See pole naljaasi kuna närv võib pöördumatult kahjustuda ja siis pole enam midagi teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sai eile käidud, lisaks ka röntgen ja vereproov tehtud. Erakorraliselt sain kiirelt aja neuroloogi juurde, sest selgroos mingid muutused ja alumiste diskide vahel kitsenemine vms, väikesed põletikunäitajad ja praeguseks, et elu veel ebamugavamaks teha, on lisandunud ka öösel käte suremine.

   Delete
 6. Kas oled proovinud pilatest? mina sain abi.

  ReplyDelete